ЧУ: "Ліга Парі-Матч", 2015/16: "Динамо" - "Сталь" – 2:0

Динамо 2:0 Сталь
(Київ) (0:0) (Дніпродзержинськ)

ЧУ: "Ліга Парі-Матч" , 14 тур
Київ, НСК "Олімпійський" • 7644 глядачів • +6°C
  • Протокол
  • Прес-конференція
  • Звіт
  • Фото
  • Відео

Склади команд

23. Рибка 79. 86' Паньків (к)
4. 61' (29) Велозу 3. Адамюк
6. 88' Драгович 32. Іщенко
10. 88, 90+4' Ярмоленко (к) 19. Пшеничних
11. Мораєс 7. 82' Воронін
17. Рибалка 4. Кравченко
19. 76' (91) Гармаш 14. 84' (93) Котляр
24. Віда 91. Карасюк
25. 61' (20) Д.Гонзалез 21. Кучеров
27. Макаренко 25. 46' (11) Козак
34. 79' Хачеріді 10. 76' (8) Кулач

Запасні

1. Шовковський 12. Бандура
8. Петровіч 8. 76' (10) Гоменюк
9. Морозюк 11. 46' (25) Буднік
16. Сидорчук 29. Бабенко
20. 61' (25) Гусєв 93. 84' (14) Дебелко
29. 61' (4) Буяльський 88. Мисік
91. 76' (19) Теодорчик 42. Багдасаров

Головні тренери

Сергій Ребров Володимир Мазяр

Бригада арбітрів

Арбітр у полі: Сергій Дердо (Іллічівськ)
Асистент арбітра: Сергій Беккер (Харків)
Асистент арбітра: Микола Левко (Чернівці)
Резервний арбітр: Сергій Головков (Сєвєродонецьк, Луганська обл.)
Спостерігач арбітражу ФФУ: Ярослав Грисьо (Львів)
Директор матчу ФФУ: Ганна Повещенко (Київ)

Сергій Ребров , головний тренер ФК "Динамо" :

Важка гра. усі матчі після чергових поєдинків у Лізі Чемпіонів – непрості. Радий, що взяли сьогодні три очки. Але при цьому ми зіткнулися з певними проблемами, з якими обов'язково розберемося. Зараз же можу сказати, що "Сталь" оборонялася грамотно і організовано, тому ми не зуміли створити достатньо моментів, щоб вирішити завдання раніше. Але головне, що в підсумку все-таки взяли три очки – вони такі ж важливі, як три очки в матчі з "Шахтарем" або "Дніпром".

Чи не здається вам, що у вашої команди є проблеми з психологією? "Челсі" програв черговий матч, цього разу "Сток Сіті". Можливо, з боку ваших підопічних було занадто поваги в сторону лондонської команди?

А як можна не поважати "Челсі"? По-вашому, ми повинні не поважати чемпіона Англії, а всією командою бігти забивати? Ми це показали в матчі з "Шахтарем", і отримали 16 контратак. Так, ми програли в Лондоні, але за показану нами там гру в другому таймі мені не соромно. І не соромно мені за те, як ми оборонялися в першому таймі цього матчу. Так, не виходило виходити в атаку, але ми грали з дуже хорошим суперником.

А що стосується "Сток Сіті" і інших матчів англійської Прем'єр-ліги, то там зовсім інша тактика. Для нас же важливо поступово йти вперед. Наприклад, я дуже радий, що в Лондоні в нашому складі на поле вийшло сім українських футболістів. Сама ж гра з "Челсі" допомогла самим футболістам в плані психології. Зараз вони, впевнений, розуміють, що нічого страшного в цьому суперника немає.

Дуже просто розмірковувати на тему того, що "Челсі" програв багато матчів і задавати питання про те, чому ми в Лондоні не атакували. Але, повірте, коли виходиш на поле "Стемфорд Брідж", то все виявляється не так просто. Тим більше, в ситуації, коли "Челсі" зараз – це поранений звір, який намагається виривати кожен м'яч. На жаль, в чемпіонаті України ми не стикаємося з такими іграми. Напевно, в цьому проблема.

У чому причина відсутності в заявці на сьогоднішній матч Сілви?

А чому ви не питаєте про всіх футболістів, які не були сьогодні в заявку? У нас в обоймі 28 виконавців, а це означає, що 10 з них автоматично не потрапляють до заявки. З різних причин. Повторюся, рішення по складу і заявці на ігри я приймаю, відштовхуючися від тренувального процесу: хто краще виглядає і проявляє себе, той і потрапляє до складу.

Що стосується конкретних прізвищ, то в Антунеша – травма, а стан Сілви, у якого днями народився син, не дозволяє йому зараз на 100% віддаватися команді. В рамках тренувального процесу ми визначили футболістів, які довели в тренуваннях, що гідні місця в складі. Це стосується всіх.

А який характер травми Антунеша?

Після гри з "Челсі" він сказав, що його турбує травма, яка у нього була ще до переходу в "Динамо". З тих пір він не тренувався. Проведене МРТ показало невелике запалення. Сподіваюся, усе буде нормально.

Володимир Мазяр , головний тренер ФК "Сталь" :

Хочу привітати "Динамо" з перемогою. Цей клуб багато мені дав. Але сюди ми їхали, щоб розчарувати "Динамо". Однак сьогодні перемогу киян зробили заміни. На жаль, у нас немає таких виконавців, щоб ми могли посилити свою гру, як це зробив сьогодні наш суперник. Маємо те, що маємо. Тим більше, що сьогодні ми грали без трьох гравців основного складу. Хотів би подякувати хлопцям за сьогоднішній матч. Повірте, грати проти нинішнього "Динамо" – дуже складно. Це вже зовсім не та команда, проти якої ми грали в першому турі.

У "Сталі" з'являється синдром останніх хвилин. В чому причина?

Причина елементарна. Вона полягає в тому, що команда в нас була сформована за п'ять днів до початку чемпіонату. Ніяких зборів та підготовки ми не проходили. До всього цього, нас переслідують травми. Так що я можу лише подякувати хлопцям за те, як вони проводять сезон. Ми на морально-вольових догравати його першу половину. Вважаю, ми виглядаємо гідно в Прем'єр-лізі. Навіть сьогодні, у грі проти київського "Динамо", аж до 90-ї хвилини біля наших воріт не було жодного моменту. А щоб була команда, потрібен час.

Коли "Сталь" повернеться на свій стадіон у Дніпродзержинську?

За планом – через рік. Поки стадіон знаходиться на стадії підготовки до реконструкції.

Дебютний поєдинок "сталеварів" у чемпіонаті країни, що припав саме на київське "Динамо", викликав безліч суперечок, пов'язаних, у першу чергу, з неоднозначним суддівством. Але, у будь-якому разі, мінімальна поразка дніпродзержинців – 1:2 була оцінена з позитивного боку для команди Володимира Мазяра, яка зуміла своєю непоступливістю і бойовитістю здобути повагу футбольної громадськості. Утім, багато робили акцент на тому, що той матч припав на початок сезону, і кияни були ще далекі від своєї кращої форми, в іншому випадку для "Сталі" все могло б завершитися куди гірше.

Зараз на дворі стоїть листопад, "Динамо" веде боротьбу в груповому турнірі Ліги Чемпіонів і вже повинно було досягти своїх найкращих кондицій. У той же час відносно недавня поразка нашої команди від "Дніпра" могла свідчити про настання деякого спаду в грі, і відповідна зустріч з динамівцями повинна була стати лакмусовим папірцем, що свідчить про стан справ у колективі. Тренерський штаб "сталеварів" не міг у цьому матчі розраховувати на допомогу дискваліфікованого Васіна і травмованого Каленчука, чиї позиції на полі зайняли Козак і Кравченко. Вихід же Кучерова замість Дебелка був покликаний наситити центральну зону, де очікувалися активні дії господарів.

Кияни почали поєдинок неквапливо, що цілком влаштовувало "сталеварів", які встигали перекривати всі важливі напрямки розвитку атак господарів. Не приносили результату і спроби Ярмоленка та Гармаша загострити ситуацію за рахунок індивідуальних дій. Небезпеку таїв хіба що штрафний з півкола на 12-ій хвилині, який взявся пробивати все той же Ярмоленко, але точністю удар вінгера "Динамо" не відрізнявся. До Кулача, який практично самотужки протистояв усій лінії оборони господарів, м'яч майже не доходив, але й супернику дніпродзержинці фактично нічого зробити не дозволяли. В останні 15 хвилин тайму гра помітно пожвавилася, причому в активності додала й наша команда. У відповідь на невдалу спробу Ярмоленка обвести Паньківа з дуже гострого кута, "Сталь" відповіла проривом Котляра по правому флангу і його прострілом вздовж воріт. Оборона киян, яка не чекала подібного нахабства, заметушилася, дозволивши Козаку прицільно пробити з меж карного майданчика. Не потрап м'яч у ногу когось з тих, хто захищав ворота – і "сталевари" могли відкрити рахунок і в поєдинку другого кола.

Очікувалося, що в другій 45-тихвилинці "Динамо" діятиме агресивніше, але все вийшло з точністю до навпаки: до карного майданчика дніпродзержинців господарі майже перестали потрапляти, у той же час "Сталь" стала переходити в атаку вже не спорадично, а регулярно. Коли ж за фол на Карасюку метрах у 27-ми від воріт господарів було призначено штрафний, особливого занепокоєння в динамівців не було помітно. Однак Вороніну вдався настільки прицільний удар, що Рибці довелося докласти всю свою майстерність, щоб витягнути м'яч з-під поперечини. Час минав, а ніяких конструктивних ідей в атаці динамівці знайти не могли, що викликало нервозність як самих футболістів, так і Сергія Реброва. Фактично останнім шансом загострити гру від коуча динамівців став вихід на поле Теодорчика, якому вдалося оживити атакуючі дії киян. На 85-ій хвилині пас Макаренка на хід польському форварду створив гостроту біля воріт "Сталі", Теодорчику вдалося через карний майданчик перекинути м'яч через Паньківа, але у ворота він усе ж не потрапив.

Залишалося зовсім небагато часу до закінчення матчу, і "сталевари" були все ближче до заповітного очка, яке напевно стало б для команди безцінним не стільки в плані турнірної боротьби, скільки в якості потужного психологічного стимулу. Однак, у який уже раз останні хвилини гри стали для дніпродзержинців фатальними. Прорив Буяльського до карного майданчика закінчився прострілом у центр, де Ярмоленко все ж зумів знайти момент для точного удару. Показово, що майже весь час, який залишився до фінального свистка, господарі поля підкреслено намагалися нікуди не поспішати, проте навіть при такому розвитку подій їм ще раз посміхнулася вдача: після подачі кутового м'яч відскочив до все того ж Ярмоленка, який класно пробив з-під захисника, який кинувся під удар, – 2:0.

Наступний матч у Чемпіонаті України наша команда проведе 22 листопада на стадіоні "Метеор" о 17:00. Суперником дніпродзержинців у цей день стануть львівські "Карпати".