Арбітр у полі: Костянтин Труханов (Харків)
Асистент арбітра: Ігор Альохін (Хмельницький)
Асистент арбітра: Андрій Скрипка (Кіровоград)
Резервний арбітр: Олександр Дердо (Іллічівськ, Одеська обл.)
Спостерігач арбітражу ФФУ: Олег Деревінський (Київ)
Директор матчу ФФУ: Ганна Повещенко (Київ)

Мірча Луческу , головний тренер ФК "Шахтер" :

Вийшла гарна гра. Перший тайм був більш пасивним, суперник добре оборонявся, а в другому став сміливіше, розкрився й частіше атакував. Напевно, після перерви вони виглядали свіжіше. Створили кілька гольових моментів. Але, я думаю, рахунок 2:0 – це якраз те, що потрібно було сьогодні. Ми взяли три очки. Зробили багато змін у складі: грали 7 нових футболістів, плюс ще двоє з'явилися по ходу матчу. Не дуже добре вийшли на заміну – виглядали дуже розслабленими, і це вплинуло на наші атакуючі дії. Вони легко втрачали м'ячі. Не так потрібно виходити на заміну. Мені сподобалася "Сталь" – своєю агресивністю та функціональним станом. Були видні амбіції й хороша організація в обороні. Суперник проводив непогані атаки, які доставляли нам неприємні моменти.

З чим пов'язана така гра в другому таймі? Це була ваша установка – грати на утримання?

У нас не дуже вийшов другий тайм. Наші суперники виглядали, напевно, більш видовищно.

Чому вирішили грати на стадіоні імені Баннікова і чи будете проводити тут матчі надалі?

З початку року в нас було 75 перельотів, тому вирішили зіграти тут, у Києві. У середу ми знову повинні бути в Тернополі, занадто багато переміщень літаком. За сьогоднішньою грою було видно, що футболісти втомлені. На цьому полі проводиться багато тренувань. Покриття було не дуже рівне. Усе це впливало на зміст гри. Хоча в останні дні ми намагалися привести газон у належний вигляд, але, напевно, не все вийшло.

Як оціните гру Сарнавського? Сьогодні в деяких епізодах він виручив...

Почав не дуже впевнено, але в другому таймі він сміливо зіграв, кілька разів виручив, був уважним. Молодий воротар, перспективний, добре діє ногами, що дуже важливо. При виході з оборони через пас це велика перевага, тим більше він залучає обидві ноги. Йому потрібна ігрова практика.

Охарактеризуйте гру Бернарда. Склалося враження, що його фізичні кондиції не на рівні.

Футболісти, які вийшли на заміну, фізично виглядали гірше тих, хто грав в основному складі. Бернард усе краще почуває нашу гру. Сьогодні він діяв непогано. Думаю, у наступних іграх він ще додасть, буде виглядати добре й допоможе нам.

Володимир Мазяр , головний тренер ФК "Сталь" :

Пропустили перший гол після рикошету, а інший – зі стандарту. Уже другу гру поспіль пропускаємо зі стандарту – є в нас проблема в цьому плані, тому будемо намагатися скоріше її вирішити. Прикро, що пропустили на останніх секундах тайму. Я думаю, якби рахунок був 1:0, гра після перерви була б цікавіше. Хочу сказати, що прочитав напередодні інтерв'ю головного тренера команди "Шахтар". Я думаю, Мірча Луческу повинен бути задоволений тим, що "Сталь" сьогодні грала у футбол, показала необхідні якості, і якщо розібратися, то після перерви ми створили більше гольових можливостей, ніж "Шахтар".

З чим пов'язана заміна Кучерова ще в першому таймі?

Валера не потрапив у гру, у нього було багато браку, і ми його зняли з тієї зони. Він хлопець молодий, тому трохи перегорів. Але, у цілому, ми задоволені ним.

Найбільш інтригуючим напередодні поєдинку донецького "Шахтаря" і дніпродзержинської "Сталі" було те, хто вийде на поле в стартових складах обох команд. "Гірники" після матчу Ліги Чемпіонів очікувано провели ряд замін. У "сталеварів" же перед сьогоднішньою зустріччю виникли істотні проблеми зі складом, через травми не змогли вийти на поле Каленчук, Іщенко, Дебелко й давно травмований Гоменюк. Добре, що керівництво "Шахтаря" дозволило взяти участь у матчі Кулачу, який їм належить, хоча в стартовому складі місце Владиславу не знайшлося. У підсумку, розстановка дніпродзержинців у цьому матчі була наступна. Місце у воротах зайняв Юрій Паньків. У центрі оборони вийшли Кравченко і Пшеничних, лівий захисник – Воронін, правий – Адамюк. В опорній зоні грали Карасюк і Кучеров. Лівим вінгером виступив Путраш, а правим – Котляр. Позицію інсайда зайняв Бабенко, а єдиним форвардом у цьому матчі був Буднік.

"Шахтар" очікувано з перших хвилин захопив ініціативу й повів атаки на ворота Паньківа. Однак перший небезпечний момент у матчі виник саме біля воріт господарів: на 8-ій хвилині Котляр вивів на ударну позицію Путраша, але Юрій у боротьбі із захисником не зміг завдати точного удару. І майже відразу стався гол, що вийшов трохи курйозним, але від того не менш прикрим. Фред зважився на дальній удар, і м'яч, зачепивши по дорозі Едуардо, влетів у ворота "сталеварів" мимо Паньківа, який не очікував рикошету.

Після забитого м'яча господарі поля продовжили нагнітати, створивши кілька небезпечних моментів. Після дальніх ударів Ракицького й Тейшейри виручив Паньків, а удару Едуардо головою не вистачило точності. На 30-й хвилині небезпечний момент був у Тейшейри, але його удар головою парирував голкіпер, а трохи пізніше знову не вистачило точності Едуардо. Після виходу на поле Овсепяна "сталеварам" вдалося організувати контргру, і на 40-й хвилині наша команда мала шанс зрівняти рахунок. Після подачі кутового й боротьби в повітрі м'яч відскочив до Будніка, який без роздумів завдав відмінний удар з льоту в "дев'ятку", але Сарнавський зреагував на удар нападника "Сталі". Здавалося, що команди підуть на перерву за мінімальної переваги "Шахтаря", але в компенсований арбітром час після подачі кутового Тейшейра виявився першим на добиванні й хльостким ударом з-за меж карного майданчика послав м'яч у сітку воріт – 2:0.

Однак друга половина зустрічі пройшла зовсім за іншим сценарієм. Дніпродзержинці стали діяти набагато сміливіше, помітно активізувавши свої дії в атаці. Красномовно виглядає рахунок ударів по воротах у другому таймі: 8:1 на користь "Сталі". Правда, у завершальній стадії атак наші футболісти могли б діяти й точніше, благо нервозність стража воріт господарів Сарнавського давала можливість забити бодай гол престижу. Запам'яталися удари Карасюка, Путраша, Васіна, але всі вони виявилися безрезультатними, а Овсепян взагалі не зміг потрапити в порожній кут воріт. Також необхідно відзначити конструктивну гру Бабенко, який не раз виводив своїх партнерів на ударні позиції, і Кулача, який добре увійшов у гру.

У цілому, "Сталь" заслужила на забитий гол, а можливо й на більше, причому, поступаючися своєму маститому суперникові в класі, виглядала, як мінімум, не гірше в плані бойовитості. Не варто скидати з рахунків і кадрові проблеми, які нашій команді вирішувати набагато важче, ніж донецькому клубу.

Тепер "сталеварів" 23 вересня очікує кубкова гра в Кривому Розі проти "Гірника" . А в Лізі Парі-Матч наступним суперником нашої команди буде запорізький "Металург", гра з яким відбудеться 27 вересня в Дніпропетровську на стадіоні "Метеор". Початок зустрічі о 14:00.